دکتر سید رضا صمصام شریعت

متخصص آسیب شناسی تشریحی و بالینی


Email address:

پذیرش اتوپسی جنین و نوزا

صفحه دوم از گزارش زير در مورد هولوپروزنسفالي

( بقيه گزارش اتوپسي 3082)
تیموس بدون آتروفی بنظر میرسد و خونریزی یا آمفیزم ندارد ابعاد آن 1/5*2*3 سانتیمتر است و در سطح آن پتشی دیده می شود . پریکارد بدون چسبندگی بوده قلب مخروطی شکی و به ابعاد 2*3/5*4 سانتیمتر است . سوراخ بیضی باز است . مری نرمال بوده فیستول یا آترزی ندارد. برونش فاقد پلاک مکونیوم می باشد . هر یک از ریه ها به ابعاد 2*4*6 سانتیمتر است. ریه ها فاقد هوا بوده پرخون می باشند . حفره شکمی آسیت خفیف از خود نشان می دهد . چرخش رودی نرمال است و قطر کولن 1/5سانتیمتر می باشد .

معده به ابعاد 0/5*1/5*2/5 سانتیمتر است.کبد نرم و اتولیتیک است . ابعاد آن 4*7*10سانتیمتر می باشد . طحال لوبیایی شکل و به ابعاد2*2/5*4/5 سانتیمتر است. حالبها مسیر نرمال داشته قطر هریک 0/2 سانتیمتر است . هر یک از کلیه ها به ابعاد 2/5*2/5*4 سانتیمتر بوده شکلی طبیعی دارد . انفارکتوس یا کیست یا آبسه در کلیه ها وجود ندارد . قطر کورتکس 0/1 سانتیمتر است و رنگ پریده بنظر می رسد . ابعاد هر یک از غدد آدرنال 1/5*2*3 سانتیمتر می باشد و مرکز آن هموراژیک است . مثانه به ابعاد 1*2*4 سانتیمتر با ضخامت جدار 0/2 سانتیمتر می باشد . دستگاه تناسلی خارجی فاقد منظره پاتولوژیک می باشد . بيضه نزول يافته اند . در بررسی مغز نیمکره های مغزی بطور کامل از هم جدا نشده اند و ظاهرا septum pellucidum بین بطنها تشکیل نشده است .

شرح بررسی میکروسکوپی :
در بررسی میکروسکوپی نمونه های بدست آمده از اعضای مختلف کلیه نسوج اتولیز پیدا کرده اند .
تشخیص : آسفیکسی ( ثانویه به اریتروبلاستوزیس فتالیس )+ هولوپروزنسفالی خفیف (ثانویه به اثرات تراتوژنیک دیابت مادر)

پاتولوژیست:
دکتر سید رضا صمصام شریعت
آدرس : ایران اصفهان خوراسگان خیابان اباذر آزمایشگاه دکتر صمصام شریعت
تلفن : 5228677 و 5225194

پست الکترونیک : info@drsamsampathology.ir


آدرس مطب : 1
تلفن : 35228677 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
Biographyپذیرش اتوپسی جنین و نوزابیوگرافیConferences & WorkshopsContact meCytopathology Case ReportsHistopathology Case ReportsPerinatal Autopsy ReportsPopular PapersScientific Papersفایل های pdfمقالات تخصصيمقالات عمومیکنفراسها و کارگاههای علمگزارش مواردی از اتوپسی (گزارشات مواردی از نمونه تماس با منصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر